Математичний калейдоскоп – математична вікторина для учнів 5,7,8 класів
Мета : формування інтересу до математика; систематизація знань, вмінь та навичок; розвиток уваги кмітливості та винахідливості; формування уміння роботи в групах
Обладнання: презентації, проектор, екран, комп’ютер , ватмани формата А3, клей, ножиці, фарби, олівці, літери варіантів відповідей, аркуши, ручки, бланки для журі, грамота, номерки для жеребкування
План :
- організаційний момент 1
- жеребкування 2
- презентація для 5 класу 8
- презентація для 7 класу 8
- музична хвилинка 2
- презентація для 8 класу 8
- презентація для 9 класу 10
- конкурс математичної газети 2
- музична хвилинка 2
- підведення підсумків та нагородження переможців 2
Хід вікторини
Організаційний момент. Вчитель пояснює правила гри
- Беруть участь у грі 4 учні від кожного класу , решта – глядачі ( малюють математичну газету).
- Вікторину проводе ведучий разом з помічниками ( старшокласники:один керує презентаціями,інший записує результати )
- Вікторина триває один урок.
- Учасники сідають за парти ближче до дошки.
- Кожен одержує комплект карток формату А4 з літерами A, B, C, D і папір для чорнеток.
- Запитання вікторини проектуються на дошку разом з чотирма варіантами відповідей, серед яких лише один правильнний.
- Ведучий озвучує питання і відповіді.
- Один з учасників піднімає картку з літерою, яка на думку його команди є правильним варіантом відповіді.
- Після закінчення гри і підведення підсумків, переможці отримують грамоту та солодкий сюрприз
Математична вікторина для учнів 7класу
Перший тур
- До участі у грі запрошуються учні 7 класу
- Відповідь на питання - підняття картки з літерою
- Отримані бали фіксуються на дошці
1. Хто був автором підручника " Арифметики ", за яким вчився Петро І ?
A : Петерсон B : Магницький C : Полонський D : Янченко.
2. Результат дії ділення називається
A : Дільник B : Частинка C : Частка D : Половинка
3. Одна двадцятьчетверта частина доби називається
A : Година B : Хвилина C : Днина D : Секунда
4. В прямокутному трикутнику тупих кутів є
A : Один B : Два C : Три D : Жодного
5. Яким має бути наступне число 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, ?
A : 21 B : 23 C : 31 D : 26
Другий тур
6. Яка з наступних одиниць вимірювання є мірою маси ?
A : Кілобайт B : Пуд C : літр D : дюйм
7. Який кут утворюється між стрілками годинника о 20.00 ?
A : 30º B : 90º C : 120º D : 180º
8. 30 % від числа 50 – це число
A : 25 B : 15 C : 150 D : 1,5
9. Повний бідон з молоком важить 7 кг, а заповнений наполовину - 4 кг.
Скільки важить порожній бідон ?
A : 1 кг B : 0,5 кг C : 1,5 кг D : 2 кг
10. Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 28 см.
Його основа втричі менша, ніж бічна сторона.
Довжина основи цього трикутника
A : 4 см B : 5 см C : 10 см D : 8 см
11. У скільки разів збільшиться двоцифрове число,
якщо праворуч до нього приписати таке саме число?
A : У 10 B : В 11 C : У 100 D : У 101
12. Яке з наступних чисел ділиться на 18 ?
A : 323 B : 2121 C : 5 032 D : 7 974
Третій тур
13. Якщо 100 кг води містять 4 кг солі, то 250 кг води містять солі
A : 8 кг B : 9 кг C : 10 кг D : 12 кг
14. В назві столиці якої з наступних європейських держав
найбільша кількість літер?
A : Іспанія B : Бельгія C : Норвегія D : Фінляндія
15. Як називається графік оберненої пропорційності?
A : Парабола B : Гіпербола C : Пряма D : Коло
16. Остання цифра числа 231
A : 0 B : 2 C : 4 D : 8
Математична вікторина для учнів 8 класу
Перший тур
1. Продовжіть вислів Михайла Ломоносова
" Математику вже тому вивчати слід, що вона …"
A : Розум до ладу приводить
B : Дозволяє зайняти високу посаду
C : Забезпечує високі прибутки
D : Підвищує самооцінку
2. Прямі, які лежать в одній площині і не перетинаються називаються
A : Паралельними
B : Мимобіжними
С : Перпендикулярними
D : Асимптотами
3. Сума гострих кутів прямокутного трикутника
A : 180° B : 135° C : 90° D : інша відповідь
4. Найбільша хорда кола – це
A : Радіус B : Діаметр C : Медіана D : Сегмент
5. Сума усіх зовнішніх кутів трикутника дорівнює
A : 180˚ B :360˚ C : 720˚ D : 540˚
6. Відрізок, який з'єднує вершину трикутника
з серединою протилежної сторони цього трикутника називається
A : Медіана B : Бісектриса C : Висота D : Хорда
7. Периметр трикутника 18 см.
Яке з чисел не може бути значенням довжини однієї з його сторін?
А : 1 см B : 3 см C : 8 см D : 9 см
Другий тур
8. В аудиторії для тестування шоста частина місць була вільною.
Після того як двоє здали свої роботи і пішли додому, вільною стала рівно п’ята частина місць.
Скільки місць було в аудиторії?
A : 30 B : 40 C : 60 D : 120
9. Точка перетину бісектрис трикутника називається
A : Ортоцентр B : Інцентр C : Центр мас D : Половинка
10. Яке з наступних чисел ділиться на 6 ?
A : 323 B : 2121 C : 5 032 D : 774
11 Яке з наведених чисел ділиться на 10?
A : 310 · 510 B : 1010 + 1 C : 9! D : 105 + 510
Третій тур
12. У назві обласного центру якої з наступних областей України
найбільша кількість літер?
А : Волинська
B : Закарпатська
C : Запорізька
D : Сумська
13. В назві столиці якої з наступних держав Азії найменша кількість літер?
A : Іран B : Афганістан C : Індія D : Пакістан
14. Який з наступних виразів набуває тільки додатних значень?
A : x2 + 2x + y2 + 4y + 4
B : a2 + 6a + b2 + 2b + 9
C : c2 + 8c + 9m2 + 6m + 19
D : k2 + 2k + 25p2 + 20p + 5
15. Остання цифра числа 2323
A : 9 B : 1 C : 3 D : 7
Математична вікторина для учнів 5 класу
1.На столі стояли три стакана з ягодами.Іван з*їв один стакан ягід і поклав його на стіл. Скільки стаканів залишилось на столі? Три стакани, Іван з*їв тільки ягоди
2. Із Івано-Франківська до Долину поїзд їхав 1 год 20 хвилин. А із Долини до Івано-Франківська 80 хвилин.Що сталось із поїздом по дорозі? Нічого, 1 г од 20 хв = 80 хв)
3. Ви берете участь у змаганнях і обігнали бігуна, який займав другу позицію. Яку позицію ви тепер займаєте?
Другу
4. На дереві сиділи 10 птахів. Мисливець вистрелив і підстрелив одну пташку. Скільки птахів залишилось на дереві? ( Птахи полетіли)
5. Знайдіть наступне число:
3; 7; 11; 15; 19; … 23
6. Пасажир таксі їхав у Долину . По дорозі він зустрів п*ять вантажних машин і три легкові машини. Скілько всього машин їхало до Долини? Одна машина – таксі)
7. Назвіть найменше двозначне число. (10)
8. Заберіть лишнє слово:
кілограм, центнер, тона, метр.( Метр)
9. Що легше : кілограмм вати чи кілограм заліза? рівні
Ми раді вітати Вас на нашому сайті!
Новини
Всі новиниВсеукраїнська олімпіада з математики (ІІ етап, ІІ тур, 2014)
Результати І туру міської олімпіади з математики
Електронний вступ до навчальних закладів у 2013 році